Enter your keyword

Tablica geoturystyczna w Żegocinie

Zajmujemy się tłumaczeniem naukowej terminologii geologicznej w sposób ciekawy i prosty do zrozumienia przez odbiorcę. Pokazujemy tym samym, że geologię  można polubić. Współpracując ze specjalistami w dziedzinie geologii, tworzymy rzetelne, a jednocześnie  przystępne  informacje geoturystyczne w formie tablic informacyjnych.
Taką tablicę projektujemy dla Gminy Żegocina, która słynie z nieczynnego już kamieniołomu piaskowca grodziskiego. Początki eksploatacji kamieniołomu sięgają 2 poł. XIX w. Wydobywany surowiec wykorzystywany był do umacniania brzegów Potoku Sanka, do budowy dróg oraz fundamentów domów. Jednak po II wojnie światowej ograniczono eksploatację kamienia a w 1961r. kamieniołom zamknięto.

Dzięki nam możesz poznać atrakcyjność geoturystyczną kamieniołomu. Dowiesz się jak projektować tablice geoturystyczne i jak ważna jest ich obecność przy obiektach turystycznych. Jeżeli, więc jesteś kreatywny i masz milion pomysłów na sekundę? Lubisz podróżować i poznawać świat a do tego interesujesz się geologią? Dołącz do nas!

Bieżącą działalność grupy można śledzić w zakładce AKTUALNOŚCI.