Enter your keyword

Niezwykłe przygody zwykłego studenta

Niezwykłe przygody zwykłego studenta

Kontynuując serię potkań z ekspertami w dziedzinie turystyki zorganizowaliśmy slajdowisko o podróżach i przygodach, które są wszędzie i czekają na każdego – trzeba tylko wiedzieć jak po nie sięgnąć. Tym razem naszym gościem był Dawid Bedrunka – podróżnik, który mówi o sobie, że jest zwykłym studentem o niezwykłych przygodach. I ta myśl stała się motywem przewodnim spotkania w czwartkowy wieczór 26 kwietnia 2018 roku.

Dawid, autor vloga Powrót do natury, jest podróżnikiem uprawiającym survival, pasjonuje się street workoutem oraz urbexem. Uważa, że jest tylko studentem, który nie może usiedzieć na miejscu i dąży do spełnienia marzeń. Zebraliśmy się w sali 301a, gdzie Dawid mógł podzielić się swoją pasją ze słuchaczami. Wśród widowni znaleźli się przedstawiciele Koła Naukowego Geoturystyka, nasi sympatycy, najbliżsi znajomi Dawida, a także studenci zainteresowani podróżami.

powot-do-natury-06

Dawid opowiedział o swoich początkach podróżowania w których łączył elementy survivalu.

W pierwszej części spotkania mieliśmy okazję wysłuchać opowieści o początkach wypraw Dawida. Nasz gość podawał przykłady motywacji i inspiracji, wśród których znalazł się oczywiście słynny brytyjski podróżnik Bear Grylls. Z opowieści Dawida wynikało, że podróżowanie jest swego rodzaju sposobem na szukanie własnej drogi w życiu, dzięki której można spełniać potrzeby rozwoju i ciągłego doskonalenia. Z tego względu nasz gość założył kanał na YouTubie – Powrót do natury, na którym dzieli się swoimi przygodami. Wszyscy zgromadzeni w sali mogli przemyśleć sens podróżowania oraz zastanowić się nad tym, co wyjazdy zmieniają w życiu. Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą! Rozszerzają horyzonty, uczą tolerancji oraz pokory, która jest bardzo ważna w życiu. Zastawialiśmy się również nad popularnym ostatnio zjawiskiem „hejtu”. Czy im więcej działasz tym bardziej stajesz się odporny na hejt? Oraz czy „hejt” w ogóle istnieje? Dawid również przestawił swój sposób na łączenie pasji, czyli jak podróżowanie łączy ze street workoutem oraz urbexem.

powot-do-natury-14

Nasz gość na Time Square w Nowym Jorku we wrześniu 2017 roku.

Druga część spotkania była poświęcona wyprawie Dawida do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez 3 miesiące miał możliwość pracowania oraz zwiedzenia wielu wspaniałych zakątków tego kraju. Nasz gość wziął udział w programie, który pozwolił mu na wyjazd i pracę na campie. Przedstawił plusy i minusy takiego wyjazdu, ale oczywiście więcej było korzyści z wyprawy do Ameryki Północnej. Nasz gość podzielił się swoimi wrażeniami z odwiedzonych miejsc, wśród których znalazły się m.in.: Time Square, Brooklyn Bridge, Statue of Liberty, czyli najsłynniejsze lokacje New York City, a także inne miasta Stanów Zjednoczonych, takie jak San Francisco, Las Vegas. Nie mogło zabraknąć oczywiście perełek geoturystyczych USA, wśród których znalazły się Horseshore Bend w Arizonie oraz Grand Canyon. Wszyscy zgromadzeni w sali słuchali z zaciekawieniem opowieści Dawida, który pokazał mnóstwo zdjęć zza oceanu, a także swoje filmiki, które można znaleźć na jego kanale na YouTubie. Nie bez powodu Dawid określił taką wyprawę jako najlepiej wykorzystane 90 dni w swoim życiu! Filmik z wyprawie do Stanów Zjednoczonych możesz obejrzeć TUTAJ.

Autor: Szymon Bolek

Całe spotkanie możesz obejrzeć pod TYM linkiem.
powot-do-natury-19

Dawid Bedrunka – Powrót do natury – oraz przedstawiciele Koła Naukowego Geoturystyka i goście.


Galeria Zdjęć

Dawida możesz znaleźć w social mediach:
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ

Your email address will not be published.