Enter your keyword

Wieczór Kazachstański

Wieczór Kazachstański

Wieczór Kazachstański

W środowe popołudnie, 24 kwietnia 2013 roku, członkowie Koła Naukowego Geoturystyka zorganizowali kolejne spotkanie z serii wieczorków tematycznych. Tym razem wybór padł na kraj azjatycki – Kazachstan. Całe wydarzenie poprzedziły pracochłonne przygotowania, począwszy od zaproszenia gości, a skończywszy na gotowaniu dań, które miały przybliżyć uczestnikom kuchnię kazachską.

Podczas Wieczorków członkowie i sympatycy Koła mieli szansę zapoznać się z atrakcyjnością turystyczną i geoturystyczną Kazachstanu, a także dowiedzieć się czegoś o walorach kulturowych tego azjatyckiego kraju. Zaproszeni goście przygotowali specjalnie na tę okazję referaty.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się mgr Agnieszka Słomian – Prezesa Instytutu Wschodnich Inicjatyw oraz prof. dr hab. inż. Jacek Cieślik – koordynator ds. współpracy z Uczelniami Kazachstanu i Azji Środkowej.

Gościliśmy również rodowitą Kazaszkę, Anastazję Dobryninę, która jest studentką Uniwersytetu Jagielońskiego. Jej prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród wszystkich uczestników. Udzieliła nam bardzo dużo cennych informacji, a każdy obecny na Wieczorku miał szanse dowiedzieć się czegoś o Kazachstanie „z pierwszej ręki”.

Wieczór Kazachski z całą pewnością przybliżył tamtejszą kulturę wszystkim uczestnikom spotkania. Na twarzach malował się uśmiech, co wskazywało na zadowolenie. Spotkanie udało się całkowicie i pozostanie w pamięci na długo.

Autor: Szymon Bolek

Galeria Zdjęć