Enter your keyword

Wieczorek Iberyjski

Wieczorek Iberyjski

Wieczorek Iberyjski

Podtrzymując tradycję wieczorków tematycznych 19 maja 2015r. spotkaliśmy się w klimacie prosto z Hiszpanii i Portugalii. Były opowieści z podróży, nauka tańca, muzyka, pyszne jedzenie i oczywiście sangria… Zacznijmy jednak od początku.

Chcieliśmy zorganizować spotkanie o innym charakterze niż dotychczas. Spotkania w luźnej atmosferze, bez omawiania planów działalności KN. Takiego, na które mógłby przyjść każdy, nawet nie związany z KN ale interesujący się podróżami. Pojawił się, więc pomysł kontynuacji cyklu wieczorków tematycznych. Wieczorki Gruziński i Argentyński cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego postanowiliśmy, że w tym roku zabierzemy Was na Półwysep Iberyjski.

Wieczorek rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, jednak z chwilą kiedy Opiekun KN dr Ewa Welc opowiadała o swojej podróży do Portugalii, przestaliśmy patrzeć na zegarki. Każdy był ciekawy, co kryje kolejne z setki wybranych zdjęć. Przedstawiały one cudowne krajobrazy, zabytki, detale architektoniczne a nawet rdzennych mieszkańców. Uzupełnione informacjami na temat kraju i co najważniejsze osobistymi wspomnieniami dr Welc stanowiły niezwykłą historię, którą można by słuchać godzinami.

Nadmiar wrażeń i niekończącej się ilości „ochów i achów” na temat Portugalii sprawiły, że trochę zgłodnieliśmy. Na szczęście, członkowie KN wyrazili chęć przygotowania regionalnych dań. Kasia Wójcik zaserwowała Frittatę z ziemniakami i szpinakiem. Piotrek Kawa i Mateusz Nita częstowali nas kalmarami, podpieczonymi papryczkami oraz koreczkami, które wykonane były z oliwek nadziewanymi habanero, serem oraz szynką serrano. Nie zabrakło również tapas z szynką, serem owczym oraz gruszką, które przygotowała Gabriela Mączyńska. Wisienką na torcie okazała się sangria, o którą zadbali Dawid Sekta i Artur Hachaj.

O hiszpański klimat zadbała również Asia Fiałkowska. Wykonała czerwone kwiaty, które każda z obecnych kobiet przyczepiła do włosów. Ponad to Asia pokazała nam podstawowe kroki tańca hiszpańskiego. Przyniosła też kastaniety i zaprezentowała jak poprawnie wystukiwać nimi rytm.

Po przerwie, Krzysztof Pawłowski zabrał nas do Toledo i Madrytu. Opowiedział o okolicznościach swojego wyjazdu oraz atrakcjach, które miał okazję zwiedzać. Udzielił również rady, dla osób wybierających się do Hiszpanii aby nie skupili się tylko na zwiedzaniu stolicy. Sąsiadujące z nią miasta mogą okazać się o wiele atrakcyjniejsze.

Z przygotowaniami wieczorku wiązało się również zaproszenie Gości Specjalnych. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Katedry dr Marek Doktor, dr Anna Waśkowska oraz mgr inż. Maria Czuj-Górniak. Zaproszenia wykonali Adrianna Kawka i Filip Cieślik.

Na zakończenie usłyszeliśmy miłe słowa od dr Marka Doktora, który pogratulował nam dobrze zorganizowanego spotkania oraz wyraził zadowolenie z kontynuacji tego typu wydarzeń.

Autor: Gabriela Mączyńska

Galeria Zdjęć

Komentarze:

 1. George Markey
  kw. 14, 2016

  Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

  eskutecznyadwokat.pl

  • KN Geoturystyka
   KN Geoturystyka
   kw. 14, 2016

   Dear George,
   We want to thank you so much for your opinion. We are so glad that someone like our work :)
   Hope you will visit us more often.