Enter your keyword

Wieczorek Indonezyjski

Wieczorek Indonezyjski

Wieczorek Indonezyjski

16 stycznia 2018 na pierwszym zorganizowanym przez Koło Naukowe Geoturystyka w tym roku kalendarzowym wieczorku tematycznym zjawili się znani nam z wieczorka norweskiego Łowcy Horyzontów! Tym razem zaproszeni goście w składzie Patrycja Kawka, Mateusz Pstruś i Paweł Kowal opowiedzieli nam o swojej trzytygodniowej wyprawie do Indonezji. Ich celem były dwie znane wyspy Jawa i Bali. Ponadto nieoczekiwanie zwiedzili również małą, ale uroczą wyspę Nusa Penidę.

wieczorek-indonezyjski-13Podczas wystąpienia Łowców nie zabrakło filmików pełnych zapierających dech w piersiach widoków i zabawnych sytuacji, które przydarzyły im się podczas odkrywania pierwszych w karierze Łowców horyzontów azjatyckich. Nasza widownia miała również szansę spróbowania prostego lecz niekonwencjonalnego połączenia banana, czekolady i… sera żółtego – przysmaku prosto z wysp Indonezji!

Patrycja, Mateusz i Paweł podzielili się swoimi wrażeniami i zachęcali do odwiedzenia w szczególności dzikiej Jawy, która urzekła ich swoim pięknem, ale przede wszystkim stylem życia rdzennych mieszkańców, którzy na każdym kroku wyrażali chęć pomocy naszym prelegentom. Życzliwość, uśmiech i pozytywna energia poznanych Jawajczyków wywarły na Łowcach niesamowite wrażenie, które starali nam się przekazać opowiadając zabawne anegdoty. Nie zabrakło również chwil grozy podczas opowieści o zagrożeniu wybuchem wulkanu na Bali, przed którym niezbyt spiesznie Łowcy uciekli na piękną Nusa Penidę.

wieczorek-indonezyjski-17Na koniec liczne pytania ze strony widowni pozwoliły na zaspokojenie ciekawości związanej z organizacją takiej wyprawy, a najpilniej słuchający uczestnicy wieczorku zostali przez Łowców nagrodzeni przygotowanymi paczkami-niespodziankami. Każdy z przybyłych gości wyszedł z murów AGH z pamiątkową zakładką do książki, a może kto wie – przewodnika po wyspach Indonezji?

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Łowcami Horyzontów, którzy na pewno jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi przygodami z dalekich podróży. Dziękujemy prelegentom za profesjonalnie przygotowane wystąpienie oraz oczywiście publiczności, która przybyła w mroźny styczniowy  wieczór żeby przenieść się na chwilę razem z nami do egzotycznej Indonezji!

wieczorek-indonezyjski-20

Łowcy Horyzontów z przedstawicielami Geoturystyki

Autor/zdjęcia: Adrianna Kawka

Galeria Zdjęć