Enter your keyword

Wyjazdy

Kopalnia Węgla Kamiennego Bełchatów

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów

Jednym  z projektów jakim zajmuje się KN Geoturystyka jest organizowanie wyjazdów dla członków Koła. Jest to jeden z najlepszych sposobów praktycznego wykorzystania wiedzy w turystyce dający doświadczenie i wprawę w organizowaniu imprezy turystycznej. Wspólne planowanie, poszukiwania w Internecie a w końcu tworzenie produktu turystycznego prowadzą do realizacji pomysłów na dany wyjazd.
Do Nowego Roku udało nam się zorganizować Wieczorek Norweski oraz pierwsze podejście do Geocatchingu, zabawy polegającej na poszukiwaniu skrytek za pomocą GPS, których zainteresowani znaleźli całkiem sporo zaledwie w okolicach AGH.
W tym roku proponujemy krótkie wyjazdy jednodniowe związane z tematem geoturystyki do Geosfery Jaworzno, Geoparku Góra Św. Anny, Centrum Geoedukacji w Kielcach i Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi. Ponadto członkowie grupy pracują nad wyjazdem do Bełchatowa w celu zwiedzania kopalni węgla brunatnego.

Co roku staramy się również przygotować propozycję kilkudniowej wycieczki. W tym roku, przewagą głosów Kołowiczów, wybrany został Morawski Kras w Czechach. Planowany 3-dniowy wyjazd obejmuje zwiedzanie po jaskiniach i miastach w tym rejonie.
Oprócz geologicznych atrakcji, członkowie Koła biorą w tym roku udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie, które najprawdopodobniej otworzą cały napięty sezon wyjazdowy z Geoturystyką.
Pracę w KN Geoturystyka można nazwać darmową praktyką zawodową w turystyce, dlatego zachęcamy do brania czynnego udziału w projektach pozwalających na samorozwój i poszerzanie zainteresowań.

Grupę prowadzi Adrianna Kawka (TiR; I st., 3 rok)
Kontakt: adrianna.kawka[-]wp.pl

Bieżącą działalność grupy można śledzić w zakładce AKTUALNOŚCI.