Enter your keyword

DOŁĄCZ DO NAS

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania. Aby przyłączyć się do KN Geoturystyka należy zapoznać się ze Statutem Koła, a następnie wypełnić deklarację i przynieść ją na spotkanie Koła.

NASZA HISTORIA

Koło Naukowe Geoturystyka działa przy Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od 21 listopada 2003 roku.

Jesteśmy grupą studentów, których połączyła pasja do turystyki i geologii. Te dwie dziedziny łączą się w przedmiocie naszych badań – Geoturystyce. Szeregi Koła zasililiśmy, by móc rozwijać nasze zainteresowania, jak również by poznawać nowych ludzi, przeżyć wyjątkowe przygody czy zobaczyć dotąd nieznane nam miejsca, a także w celu znalezienia dodatkowego zajęcia poza godzinami wykładów czy ćwiczeń.

Razem wyznaczamy sobie nowe zadania, które poszerzają naszą wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne w pracy przy zagospodarowaniu turystycznym i geoturystycznym. Wierzymy, że aktywny udział w przedsięwzięciach Koła daje nam duże możliwości rozwoju osobistego.

Członkowie Koła to głównie przedstawicie kierunku Turystyka i Rekreacja, choć nie jest to regułą. W naszym Kole są również przedstawiciele kierunków Ochrona Środowiska oraz Górnictwo i Geologia.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Tłumaczymy naukową terminologię geologiczną w sposób ciekawy i prosty do zrozumienia przez odbiorcę. W ten sposób powstał projekt przewodnika geoturystycznego po Dolinie Racławki. Współpracując ze specjalistami w dziedzinie geologii, tworzymy rzetelne, a jednocześnie przystępne informacje geoturystyczne w formie tablic informacyjnych – jak w przypadku projektu tablic geoturystycznych w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dzięki nam dowiesz się jak sprawić aby geologia dała się lubić, nauczysz się projektować tablice geoturystyczne wiedząc przy tym, jak ważna jest ich obecność przy obiektach turystycznych. Jeżeli więc jesteś kreatywny i masz milion pomysłów na sekundę, lubisz podróżować i poznawać świat, a do tego interesujesz się geologią – dołącz do nas!

OPIEKUN KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2018/2019

Opiekunem Koła od 2016 roku jest dr Elżbieta Gałka z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki.

dr-Elżbieta-Gałka
dr Elżbieta Gałka
Opiekun Koła

Pani Doktor chętnie służy dobrą radą i ciepłym słowem. Uwielbia podróże, turystykę górską, a w szczególności przejażdżki rowerowe.

ZARZĄD KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2018/2019
Dominika-Andrejko-Praga
Dominika Andrejko
Prezes

Studentka 4 roku Geoturystyki. Mówi o sobie, że urodziła sie z mapą w jednej rece i aparatem w drugiej. Później poznała geologię i tym sposobem przepadła w geoturystyce. Marzy o pilotażu do Skandynawii i po półwyspie Iberyjskim, a wieczorami przy dźwiękach gitary planuje z przyjaciółmi kolejne podróże.

michalina-krzemien
Michalina Krzemień
Wiceprezes

Studentka 2 roku Turystyki i Rekreacji. Zakochana w Skandynawii, górach i wędrowaniu, które skutecznie łączy z odkrywaniem geologii. Podróżuje kiedy tylko może, a kiedy nie może to planuje następne wyjazdy. Najlepiej czuje się z plecakiem na plecach, mapą w ręce i aparatem na szyi. W Kole czuję się jak ryba w wodzie, mogąc połączyć wszystkie swoje pasje.

ania-szreter
Ania Szreter
Sekretarz

Studentka 4 roku Górnictwa i Geologii. Ma coś wspólnego z lawą, której przygląda się zarówno z przestworzy, jak pod mikroskopem. Z wierzchu zimna i twarda... lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi - z tą energią przemierza tak daleką Północ, jak i pobliskie góry. Ze swych wędrówek przynosi głównie kamienie. A także opowieści, najlepiej brzmiące z gitarą przy blasku płomieni.

kasia-wierzba
Katarzyna Wierzba
Wiceprezes

Studentka 3 roku Turystyki i Rekreacji. Zawsze dużo gada i lubi się śmiać. Jej zamiłowanie do geologii narodziło się w czasie studiów, dlatego szukając pomysłów na swoje wyjazdy bierze pod uwagę każdy geoturystyczny szczegół. Szczególnie lubi wycieczki krajoznawcze. Częściej podróżuje po Polsce niż za granicą. Nie oznacza to jednak, że nie myśli o dalekich wyprawach na inne kontynenty.