Enter your keyword

DOŁĄCZ DO NAS

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania. Aby przyłączyć się do KN Geoturystyka należy zapoznać się ze Statutem Koła, a następnie wypełnić deklarację i przynieść ją na spotkanie Koła.

NASZA HISTORIA

Koło Naukowe Geoturystyka działa przy Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od 21 listopada 2003 roku.

Jesteśmy grupą studentów, których połączyła pasja do turystyki i geologii. Te dwie dziedziny łączą się w przedmiocie naszych badań – Geoturystyce. Szeregi Koła zasililiśmy, by móc rozwijać nasze zainteresowania, jak również by poznawać nowych ludzi, przeżyć wyjątkowe przygody czy zobaczyć dotąd nieznane nam miejsca, a także w celu znalezienia dodatkowego zajęcia poza godzinami wykładów czy ćwiczeń.

Razem wyznaczamy sobie nowe zadania, które poszerzają naszą wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne w pracy przy zagospodarowaniu turystycznym i geoturystycznym. Wierzymy, że aktywny udział w przedsięwzięciach Koła daje nam duże możliwości rozwoju osobistego.

Członkowie Koła to głównie przedstawicie kierunku Turystyka i Rekreacja, choć nie jest to regułą. W naszym Kole są również przedstawiciele kierunków Ochrona Środowiska oraz Górnictwo i Geologia.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Tłumaczymy naukową terminologię geologiczną w sposób ciekawy i prosty do zrozumienia przez odbiorcę. W ten sposób powstał projekt przewodnika geoturystycznego po Dolinie Racławki. Współpracując ze specjalistami w dziedzinie geologii, tworzymy rzetelne, a jednocześnie przystępne informacje geoturystyczne w formie tablic informacyjnych – jak w przypadku projektu tablic geoturystycznych w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dzięki nam dowiesz się jak sprawić aby geologia dała się lubić, nauczysz się projektować tablice geoturystyczne wiedząc przy tym, jak ważna jest ich obecność przy obiektach turystycznych. Jeżeli więc jesteś kreatywny i masz milion pomysłów na sekundę, lubisz podróżować i poznawać świat, a do tego interesujesz się geologią – dołącz do nas!

OPIEKUN KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2019/2020

Opiekunem Koła od 2016 roku jest dr Elżbieta Gałka z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki.
Od roku 2019 drugim Opiekunem Koła jest dr Justyna Kowal-Kasprzyk.

dr-Elżbieta-Gałka
dr Elżbieta Gałka
Opiekun Koła

Pani Doktor nieodmiennie czuwa nad naszymi poczynaniami, dostarczając wciąż nowych pomysłów i możliwości. Dba o współpracę Koła ze studentami UNESCO. Uwielbia podróże, turystykę górską, a w szczególności przejażdżki rowerowe.

justyna-kowal-kasprzyk
dr Justyna Kowal-Kasprzyk
Opiekun Koła

Pani Doktor dołączyła do nas w tym roku, od pierwszych dni i wydarzeń napędzając kołowe życie. Na co dzień bierze pod lupę mikroskamieniałości, zaś wolne chwile spędza na szlakach - górskich i rowerowych.

ZARZĄD KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2019/2020
michalina-krzemien
Michalina Krzemień
Wiceprezes

Od października 2019 odpowiedzialna za kołowe social media - Facebooka i Instagrama. Studentka 3 roku Turystyki i Rekreacji. Zakochana w Skandynawii, górach i wędrowaniu, które skutecznie łączy z odkrywaniem geologii. Podróżuje kiedy tylko może, a kiedy nie może to planuje następne wyjazdy. Najlepiej czuje się z plecakiem na plecach, mapą w ręce i aparatem na szyi.

kasia-wierzba
Katarzyna Wierzba
Prezes

Studentka 3 roku Turystyki i Rekreacji. Zawsze dużo gada i lubi się śmiać. Jej zamiłowanie do geologii narodziło się w czasie studiów, dlatego szukając pomysłów na swoje wyjazdy bierze pod uwagę każdy geoturystyczny szczegół. Szczególnie lubi wycieczki krajoznawcze. Częściej podróżuje po Polsce niż za granicą. Nie oznacza to jednak, że nie myśli o dalekich wyprawach na inne kontynenty.

paulina-ambroży
Paulina Ambroży
Sekretarz

Od października 2019 odpowiedzialna za stronę internetową Koła. Studentka 2 roku Turystyki i Rekreacji. Drobna osóbka poszukująca przygód. Miłość do podróży zaszczepili jej już rodzice. Minerały odkryła dopiero na studiach. Na szczęście nietrudno było pogodzić te dwie pasje, więc teraz wędruje, poszukując kryształów na swej drodze.