Enter your keyword

NASZA HISTORIA

Koło Naukowe Geoturystyka działa przy Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od 21 listopada 2003 roku.

Jesteśmy grupą studentów, których połączyła pasja do turystyki i geologii. Te dwie dziedziny łączą się w przedmiocie naszych badań – Geoturystyce. Szeregi Koła zasililiśmy, by móc rozwijać nasze zainteresowania, jak również by poznawać nowych ludzi, przeżyć wyjątkowe przygody czy zobaczyć dotąd nieznane nam miejsca, a także w celu znalezienia dodatkowego zajęcia poza godzinami wykładów czy ćwiczeń.

Razem wyznaczamy sobie nowe zadania, które poszerzają naszą wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne w pracy przy zagospodarowaniu turystycznym i geoturystycznym. Wierzymy, że aktywny udział w przedsięwzięciach Koła daje nam duże możliwości rozwoju osobistego.

Członkowie Koła to głównie przedstawicie kierunku Turystyka i Rekreacja, choć nie jest to regułą. W naszym Kole są również przedstawiciele kierunków Ochrona Środowiska oraz Górnictwo i Geologia.

OPIEKUN KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2017/2018

Opiekunem Koła od 2016 roku jest dr Elżbieta Gałka z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki.

dr-Elżbieta-Gałka
dr Elżbieta Gałka
Opiekun Koła

Pani Doktor chętnie służy dobrą radą i ciepłym słowem. Uwielbia podróże, turystykę górską a w szczególności przejażdżki rowerowe.

ZARZĄD KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2017/2018
Dominika-Andrejko-Praga
Dominika Andrejko
Prezes

Studentka 3 roku Turystyki i Rekreacji. Mówi o sobie, że urodziła sie z mapą w jednej rece i aparatem w drugiej. Później poznała geologię i tym sposobem przepadła w geoturystyce. Marzy o pilotażu do Skandynawii i po półwyspie Iberyjskim, a wieczorami przy dźwiękach gitary planuje z przyjaciółmi kolejne podróże.

Adrianna-Kawka
Adrianna Kawka
Wiceprezes

Studentka 1 roku Geoturystyki. W Kole lubi zajmować się organizowaniem wyjazdów, na których bez aparatu jej nie zobaczycie. Dodatkowo oprócz pasji do podróży, kocha muzykę co sprowadza się do uprawiania turystyki koncertowej po całej Polsce.

Ania-Szreter
Ania Szreter
Sekretarz

Studentka 3 roku Górnictwa i Geologii. Czasem organizuje gry, rajdy i warsztaty. Lecz kiedy tylko może, pakuje plecak i wędruje, żegluje albo jeździ po świecie. A jeśli przystaje w podróży - to najlepiej z gitarą i przy blasku płomieni.

Emilia-Strzeduła
Emilia Strzeduła
Skarbnik

Studentka 3 roku Górnictwa i Geologii. Jej pasją są podroże - zarówno te dalekie, jak również te za najbliższy zakręt. Interesuje ją złożoność ludzkiego umysłu i podświadomości. Nie stroni od sportu. Lubi wyzwania.