Enter your keyword

56. Sesja Kół Naukowych Pionu Górniczego

Dnia 10 grudnia 2015 odbyła się 56 Sesja Kół Naukowych Pionu Górniczego. W tym roku, jak i w poprzednich, sesja naszego Koła cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i kadry nauczycielskiej. Przygotowanych zostało 8 referatów. Uczestnicy sesji zabrali nas w podróż po całym świecie, aby pokazać jak wiele jest miejsc, które warto popularyzować, którymi warto się zainteresować pod względem szeroko pojmowanej geologii.

W skład Komisji weszli:
dr Ewa Welc – Przewodnicząca Komisji
dr Elżbieta Gałka
dr inż. Wojciech Mayer
dr inż. Renata Stadnik
dr Izabela Kapera
Wojciech Lewicki– przedstawiciel studentów

Laureatami sekcji Geoturystyki 56 Sesji Kół Naukowych Pionu Górniczego zostali:
1. Katarzyna Turek, Dawid Mazur
2. Artur Hachaj
3. Adrianna Kawka

Ponadto wręczona została nagroda publiczności, którą otrzymał Dawid Sekta.

Wszystkim laureatom gratulujemy zajętych miejsc i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

Referaty wygłoszone w ramach V Sekcji – Geoturystyka:
1. Szymon BOLEK – Rosnąca popularność pasiastego skarbu z Polski
2. Joanna FIAŁKOWSKA – Tajemnice Doliny Luizy
3. Artur HACHAJ – Badanie charakteru zbiornika powyrobiskowego Kamieniołomu w Kozach pod  kątem uprawiania turystyki podwodnej
4. Dawid MAZUR – Szczątki mamuta włochatego w osadach aluwialnych rzeki Wisłoka (Podgrodzie k/Dębicy)
5. Adrianna KAWKA – Polodowcowe Perły Norwegii
6. Kateryna MYKHAILOVA – Perspektywy zagospodarowania wyspy Sachalin względem turystyki aktywnej i geoturystyki
7. Dawid SEKTA – Geoturystyka na poziomie 320
8. Katarzyna TUREK – Projekt tablic informacyjnych dla rezerwatu przyrody „Przełom Białki pod Krempachami”

Autor: Gabriela Mączyńska