Enter your keyword

Tak to się robi

tak-to-sie-robi
Projektem prowadzonym przez KN Geoturystyka jest również cykl spotkań z ekspertami pt. „Tak to się robi”. Spotkania w formie wykładów połączonych z odrobiną praktyki mają na celu rozszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu turystyki szeroko pojętej.

Pomysł tego projektu narodził się w głowie studenta Turystyki i Rekreacji jako rozszerzenie i wspomaganie programu kierunku. Studia dostarczają wiele teorii, ale często brakuje czasu na praktykę w tym zakresie. Na spotkaniach studenci będą mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy danym zagadnieniem zajmują się na co dzień.

Turystyka jako dziedzina wyjątkowo interdyscyplinarna wymaga specjalistów wszechstronnych, dlatego na nasze wykłady zapraszamy studentów wszystkich kierunków, ponieważ poruszane będą tematy z zakresu ekonomii, zarządzania, socjologii, marketingu i wielu innych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla członków grupy projektowej jest to szansa na spróbowanie swoich sił w organizacji konferencji. Zobaczeniu „co i jak”. Zapraszanie prelegentów, boje z administracją, kontakt  z mediami, zdobywanie patronatów i promowanie wydarzenia to niektóre z wyzwań, które przed nimi stoją.

W roku 2016 odbyły się 3 spotkania:

Pierwsze spotkanie dotyczyło turystyki organizowanej na własną rękę, a konkretnie samodzielnych podróży. O swoich przygodach w świecie opowiadali – Aleksa i Kuba.
Kuba na co dzień jest pełnoetatowym programistą, a Aleksa, która niejedno miejsce na świecie już widziała i schodziła, studiuje medycynę. Opowiedzieli o tym jak godzić wymagające studia z często długimi podróżami na drugi koniec globu. Podpowiedzieli w jaki sposób zaplanować i efektywnie zorganizować wycieczkę, aby podróżować tanio. Opowiedzieli jakie niebezpieczeństwa czekają na każdego podczas wypraw, na co należy uważać a na co zwracać szczególną uwagę oraz jak łączyć pasję z codziennymi obowiązkami. Wszystko to poparte własnym doświadczeniem!

  • 13 kwietnia

Spotkanie dotyczyło krakowskiego Centrum Kongresowego. Poprowadził je Pan Michał Zalewski – rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego i ICE Kraków.
Pan Michał przedstawił informacje na temat funkcjonowania Centrum Kongresowego ICE, mogącego pomieścić 3200 uczestników! Opowiedział także czym zajmują się pracownicy. Zostały zaprezentowany profil działalności Centrum, jego osiągnięcia oraz najważniejsze statystyki.

  • 2 czerwca

Tym razem tematem spotkania organizowanego przez Koło Naukowe Geoturystyka był Krakowski Port Lotniczy w Balicach. Gośćmi było dwoje ekspertów: Artur Staniszewskie – Kierownik Działu Usług Lotniczych oraz Dagmara Komperda – Kierownik Działu Marketingu.
Poruszone zostały tematy o strukturze organizacyjnej MPL oraz działu marketingu, o pracy poszczególnych jednostek działu, jak tworzone są nowe połączenia oraz planowane przyszłe, jak przedstawiają się zyski z lotniska, jakie jest znaczenie i wpływ lotniska w kontekście turystyki oraz rozpatrzymy lotnisko jako produkt turystyczny.. Ponadto, zaprezentowane zostały statystyki lotniskowe, omówione współprace lotniska z miastem oraz gminami.